Politikai hovatartozástól függetlenül, Magyarország egyik legnagyobb és legmeghatározóbb online hírportáljának, az Indexnek az ügye valószínűleg kifejezetten sok embert érdekel. Az olvasottsági statisztikákból mi azt látjuk, egy-egy Indexről szóló híradást kifejezetten sokan kattintanak.
Mindezek fényében különösen érdekes, hogy vajon a közpénz milliárdokból működő állami közszolgálati hírügynökség, a Magyar Távirati Iroda – a mindenki által ingyenesen elérhető mti.hu honlapján – összesen hány hírt adott ki a témában. Ha beütjük az index keresőszót, akkor összesen 176 tartalmat ad ki az MTI keresője – 173 hír, cikk mellett 3 fotó.
Az anyagok kimagasló többsége természetesen tőzsdei indexállásokról tájékoztat. Ha azokon áthámozzuk magunkat, akkor viszont megkapjuk a címben megfogalmazott kérdésünkre a választ. E szerint az MTI az elmúlt hónapban 3 fotót és egy magyar, valamint egy román nyelvű hírt adott ki a július 24-i, pénteki tüntetésről – ezek közül az első, egy fotó, tegnap 20 óra 46 perckor jelent meg az oldalon. Emellett még egy hírről gondolták úgy, hogy publikálásra érdemes, július 22-én, szerdán Az Index Zrt. felmondott a portál főszerkesztőjének címmel is megjelent egy anyag.
Ezek kívül még további két beszámoló akad, ahol az Index ügyének egy-egy bekezdést szenteltek. Egy, Von der Leyen: el kell fogadni az uniós csúcson elhatározott forráscsökkentéseket címen július 23-án kiadott brüsszeli uniós tudósítás részeként egy bekezdés szenteltek a témának, amely így szólt: „Cseh Katalin, a Momentum európai parlamenti képviselője azt mondta, hogy »miután Orbán Viktor miniszterelnök brüsszeli útján – a populisták üres szólamait alkalmazva – győzelemről számolt be, a legnagyobb független magyar hírportál, az Index főszerkesztőjét elbocsátották állásából«”.
Korábban még a június 25-i kormányinfón kérdezték a témában Gulyás Gergely minisztert. „Az Index körüli helyzetről, és arra a felvetésre, hogy a kormány szájkosarat rakna a szerkesztőségre, (Gulyás) azt mondta: a sajtószabadság biztosításához van csak köze a magyar államnak, amelyet a jogszabályok, az alkotmány és a médiatörvény biztosít” – olvasható az ominózus bekezdésben.
Összesen tehát 6 önálló tartalom és 2 – egy-egy bekezdésnyi – résztartalom.
És nincs tovább. Ennyi.