Magyarország kormánya online párbeszédet indít zöld ügyekben – jelentette be Nyitrai Zsolt miniszterelnöki megbízott szombaton BRÉKING címmel a Facebook-oldalán.
Emlékeztetett arra, hogy eddig 13 alkalommal kérték ki az állampolgárok véleményét és vették figyelembe javaslataikat a döntéseknél, intézkedéseknél.
A miniszterelnöki megbízott szerint a kormány nemcsak beszél a környezetvédelemről, hanem tesz is érte. Mindenkit arra bíztat, hogy mondja el a véleményét és töltse ki a konzultációt, amely a zold.kormany.hu weboldalon érhető el.
Nagy István agrárminiszter a videóban azt hangsúlyozta, hogy teremtett világunkért felelősséggel tartozunk, írja az MTI. Ezért is hirdették meg az Országfásítási Programot, amelyhez egyre többen csatlakoznak. Az élhetőbb környezet megteremtéséért a fával borított területek nagyságát a jelenlegi 24-ről 27 százalékra növelik.
Magyarország kormánya elkötelezett a természeti kincseink megőrzése mellett – emelte ki. Hozzátette: nemzeti parkjaink a fejlesztéseknek köszönhetően egy évtized alatt 320 ezer hektáron javították a természeti környezet állapotát. Az agrárminiszter szintén arra kér mindenkit, hogy vegyenek részt az elindított társadalmi párbeszédben.
Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai minisztérium államtitkára azt mondta, hogy a kormány a szavak helyett a konkrét cselekvést választotta a klímavédelem kérdéskörében.
A felmérésben egyebek között a hulladékok újrahasznosításáról, a napelemek telepítésének és az elektromos közlekedés állami támogatásáról, a faültetési program folytatásáról, a gyermekek környezettudatos neveléséről, a nagy szennyező cégek klímavédelmi költségeinek megfizetéséről mondhatják el véleményüket a kitöltők – beszélt a részletekről az államtitkár.
Király Nóra, a Zöld Követ egyesület elnöke kiemelte: az emberek véleményének megismerése érdekében fontosnak tartja a párbeszédet. A megosztott javaslatokat a be tudják építeni munkájukba, ezzel segítve, hogy gyermekeink egy tisztább, zöldebb, élhetőbb bolygón éljenek – fogalmazott az egyesület elnöke.
A 12 kérdésből álló kérdőívet november végéig lehet kitölteni.