Belgium megérdemelten szerezte meg a bronzérmet

Támogassa a Magyar Hangot!

Legyen Ön is előfizetőnk, rendelje házhoz a Magyar Hangot! Ha más módon támogatná a lapot ebben a nehéz helyzetben, azt is megteheti (PayPal és bankkártya is)! Köszönjük! ELŐFIZETEK

A belga válogatott szerezte meg a harmadik helyet az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, miután szombaton 2–0-ra legyőzte az angol csapatot a szentpétervári bronzmérkőzésen.

Ahogy az lenni szokott, két csalódott csapat találkozott szombaton a vb bronzmérkőzésén. Belgium és Anglia a csoportmeccsek során már találkozott egymással Kalinyingrádban ezen a tornán. Akkor a belgák győztek 1–0-ra, de abból a meccsből komoly következtetést nem lehetett levonni, mert már nem volt tétje, mindkét válogatott továbbjutóként, s így tartalékosan lépett pályára. A szombati találkozó más volt, mindkét együttes komolyan vette, a legjobb összeállításban estek egymásnak. Hazardék kezdtek frissebben, és még négy perc sem telt el, amikor már vezettek. Történt, hogy Lukaku lépett vissza középen a labdáért, majd remekül ugratta ki a bal szélen Chadlit, aki tökéletesen lőtt a középen érkező Meunierhez, ő pedig 5 méterről, Pickford lába között lőtt a kapuba (1–0). A belgák ezután is lendületben maradtak, de a helyzeteik kimaradtak. A briteknek egyetlen komoly lehetőségük volt, de Loftus-Cheek fejesénél Courtois jól helyezkedett. Nem volt rossz a meccs, de az összecsapást erősen meghatározta, hogy a belga válogatott korán megszerezte a vezetést.

A britek kettőt is cseréltek a szünetben, ám a játék képe ezután sem változott lényegesen. Kompanyék több veszélyes támadást is vezettek, csak az utolsó passzok, beadások vagy lövések rosszak voltak. Aztán a semmiből majdnem egyenlített Anglia, Diert ugratták ki a 16-os sarkánál, a középpályás át is emelte a labdát a kivetődő Courtois felett, ám Alderweireld a gólvonal előtt becsúszva mentett szögletre. Óriási helyzet maradt ki. Aztán megint Dier volt a főszereplő, ám veszélyes csúsztatása kapu mellé szállt. Lüktetett a játék, mert ezt követően két komoly belga helyzet jött, s a második már bement: nyolc perccel a vége előtt De Bruyne ugratta ki remekül Eden Hazard-ot, aki a 8 méterről Pickford mellett a jobb alsó sarokba lőtt (2–0).

Ezzel el is dőlt a harmadik hely sorsa. Belgium története legjobb eredményét érte el, először szerzett bronzérmet világbajnokságon, míg Angliának még mindig nem jött ez össze.