Hat másik kollégájával együtt mondott fel a tanév végén a budakalászi Szentistvántelepi Általános Iskola pedagógusa, Kenderesi Ildikó. A 42 éves tanító rengeteg problémát lát a közoktatásban: túl nagy osztálylétszámok, túlzott tananyagmennyiség, a gyerekek magas óraszáma és a pedagógusok túlterheltsége. A töréspontot számára mégis az jelentette, hogy az oktatási kormányzat „bántalmazással” és a státusztörvénnyel reagált az oktatás reformját sürgető mozgalmakra.
– Hát, azért volt sírás. Ennyi év alatt, ekkora egymásra utaltságban nagyon meg lehet egymást szeretni – mondja Kenderesi Ildikó, akinek nem csak a negyedikes osztályától, hanem az iskolától és a tanár kollégáitól is el kellett búcsúznia az idei tanévzárón. Több, mint tíz éve tanított ugyanabban a budakalászi általános iskolában, és húsz éve van a pályán.
Az elmúlt egy-két évben olyan sok kollégája döntött a pályaelhagyás mellett, hogy az iskola tantestülete a távozó tanároknak is ballagási tablót készített, amit sokan megosztottak a közösségi médiában. Tizenegyen szerepelnek a tablón, közülük heten az év végével mondtak fel, négyen pedig az elmúlt egy-két évben távoztak. A távozók közül van, aki külföldre költözik, más átmegy egy egyházi iskolába, megint más továbbtanul. Van, aki a fizetéssel, más a státusztörvénnyel indokolta a távozását Kenderesi Ildikó szerint
• Mit ért a pedagógus bántalmazás alatt?
• Hogyan éri el a rendszer szerinte, hogy már a pedagógusok is lenézik magukat?
• Miért probléma mondjuk az írás oktatásánál, hogy 26 diák van egy osztályban?
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!