
A korábbi években 90–100 milliárdos forgalmat bonyolítottak, és közel 20 ezer embernek adtak munkát a magyarországi fürdők, amelyeknek nagy része egész évben üzemelt. A koronavírus-járvány miatt a Magyar Fürdőszövetség adatai alapján 2020-ban a forgalom országosan 55 százalékkal esett vissza, és az előző évi bevételnek csak 54 százaléka teljesült.
A fürdők 95 százaléka önkormányzati tulajdonban van, ezért a helyzetük függhet attól is, hogy az önkormányzat mennyit képes áldozni a létesítmény fenntartására. Már a tavaszi leállás után is volt példa arra, hogy egy önkormányzat nem tudta kigazdálkodni a veszteséget, amit a csökkenő látogatószám okozott.
- Hogy látja a helyzetet a Magyar Fürdőszövetség elnöke?
- Mit tervez a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.?
A teljes cikket a Magyar Hang február 19-én megjelent 2021/8. számában találja. Vegye meg nyomtatott kiadásunkat, vagy olvassa el a cikket a Magyar Hang Plusz felületén online!
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!