Kós Hubert megnyerte az Európa-bajnokságot 200 vegyesen

Róma, 2022. augusztus 17. A későbbi győztes Kós Hubert a férfi 200 méteres vegyesúszás döntőjében a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 17-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Fotó: Czeglédi Zsolt

Kós Hubert aranyérmet nyert 200 méter vegyesen a római úszó Európa-bajnokság szerdai zárónapján. A UTE 19 éves versenyzője 1:57.72 perccel diadalmaskodott, megszerezve a felnőtt mezőnyben első nagymedencés érmét világversenyen.

Kós a második idővel került a fináléba, ahol ígéretéhez híven erősen kezdett. Elsőnek fordult ötven méter után, háton növelte előnyét, majd mellen a második helyre csúszott vissza, de a hajrát ő bírta a legjobban, és nagy győzelmet aratott.

A magyar küldöttségnek ez volt az ötödik aranya az olasz fővárosban.