2010-ben még a pálinkafőzés szabadságát hirdette meg Orbán Viktor, ehhez képest mostanra elég magas absztrakciós szintre jutott, hiszen ezúttal a szuverenitásunkat kellene megvédenünk.
Nagy Attila Tibor
Látszanak a válságból való kilábalás jelei, a szokásos választási osztogatás sincs kizárva. Elbizakodottságra még sincs ok.
A Momentum akár kellemetlen helyzetbe is hozhatta volna a Demokratikus Koalíciót, ehelyett Donáth cikke a saját pártja belső összetartását tette újabb próba alá, sőt: maga tompította annak élét.
Kérdéses, van-e értelme az ellenzék részéről – immáron sokadjára – Putyint kárhoztatni. A 2022-es választási kampányban finoman szólva nem jött be ez a kommunikáció az ellenzék számára – de hátha most?
Vékony jégen táncol a Fidesz. Egyszerre mutatkozik Izrael és a zsidóság nagy barátjának, ugyanakkor fontos neki, hogy ne idegenítse el magától a szavazóinak radikálisabb, szélsőjobboldallal is kacérkodó részét.
Amit a NER-sajtó nem közöl a magyarokkal, hogy egy ország vonzerejét, gazdagságát is mutatja, ha sok bevándorlója van. Németország – megannyi gondja ellenére is – bizony még mindig ilyen hely.
A kormány olyannyira rabjává vált a kényelemnek és hatalomszeretetnek, hogy saját zárt ülésén, jegyzőkönyvvezetés kötelezettsége nélkül maga dönt számos dologról, az Országgyűlésnek hallgass a neve.
Így kezdődött német földön is a nagyarányú bevándorlás az 1950-es, 60-as években. Az pedig, hogy egyre több és több ázsiai munkavállaló tűnik fel az utcákon, munkásszállókon, szembeötlővé vált – méghozzá fideszes választókerületekben.
Egy politikus munkáját nemcsak a pillanatnyi népszerűsége minősíti, hanem az ügyek menedzselési, elintézési képessége is. Az uniós pénzek ügyében a miniszterelnök rosszul mérte fel az erőviszonyokat, és ezért az ország súlyos árat fizetett.
A pártot keserédes eredmény fenyegeti a jövő júniusi európai parlamenti választáson, vagyis hogy a legnagyobb ellenzéki párt marad, de nem tudja növelni mandátumai számát.
Eddig sem Vona Gábor, sem Márki-Zay Péter megnyilvánulásai nem voltak alkalmasak a szavazástól eddig távol maradó tömegek megnyerésére. Egyikük sem fordított kellő figyelmet az átlagpolgárok mindennapjaira.
Nehéz feladatnak ígérkezik az öt százalékos parlamenti küszöb átlépése a Vona Gábor által frissen alapított Második Reformkor Párt számára, amelynek múlt szombati zászlóbontása sikerülhetett volna jobban is.