„Aki most bemegy a kamarába, remek feltételeket, képzett munkatársakat, kiváló infrastruktúrát, jó pénzügyi helyzetet talál. És sok alaposan előkészített, »végstádiumban lévő« ügyet. Ezek közé tartozik az orvosi alapbéremelés, ami, ha megvalósul, gyökeresen megváltoztathatja az egészségügy helyzetét” – mondta a Népszavának Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) leköszönő elnöke.
Ming megírtuk, a szervezet 16 évig regnáló vezetőjét 202-120 szavazataránnyal váltották le a hét végén, Kincses Gyula az új elnök. A helyszínen készült videók szerint az eredményt hangos üdvrivalgás kísérte.
Éger István: Nincsenek orvosbárók | Magyar HangÉger szerint a kormány az egészségügyben súlyos mulasztásokat tesz, és „nem hajlandó tudomásul venni, hogy mindennek lesznek következményei.” Arra a kérdésre, hogy mit csinál majd december másodikától, Éger azt mondta, büszke rá, hogy 63 évesen még elég jó a fizikuma ahhoz, hogy kivonuló mentőorvosként dolgozzon, amit évtizedek óta nagy örömmel tesz.
Kincses Gyula 1976-ban szerezte
meg általános orvosi diplomáját, vezette a Debreceni Egyetem Informatikai
Laboratóriumát. Nevéhez fűződik a jelenlegi alapellátási rendszer kidolgozása
és a DRG elvű kórház-finanszírozás bevezetésének koordinálása. 2007 októberétől
2008 májusáig az Egészségügyi Minisztérium államtitkára volt, 2010 óta több
egyetem vendégoktatójaként és tanácsadóként dolgozik, kiemelt kutatási területe
a magánegészségügy hatásainak elemzése.
A Népszavának azt mondta, átvilágítja a kamara mögötti
céghálót, átláthatóvá teszi a cégek működését. A korábbi elnök milliós
tiszteletdíja helyett csekélyebb összegre tart igényt.
„Akkora tiszteletdíjat szeretnék, mint amennyit életkorom és
szakképesítésem alapján szakorvosként a közellátásban keresnék.”
Kincses Gyula: A közöny a legfőbb ellenségünk | Magyar HangArra, hogy Éger kaphat-e végkielégítést, azt felelte, megkapja, ami a törvény szerint jár neki, azt nem tervezik, hogy többletjuttatást adnak neki. Hivatali autó helyett pedig a 105-ös busszal jár majd dolgozni.