„A kormány által bevetett fegyver nagyon könnyen fordítva sülhet el”
Fotó: Unsplash/Hush Naidoo

A kamara egy demokratikusan megválasztott vezetőkkel rendelkező köztestület. Ennek megfelelően a döntéseik is demokratikusak és reprezentatívak a hazai orvostársadalomra nézve. Így tehát nem az orvosi kamara vezetését, hanem a magyar orvostársadalom önkormányzatiságát érte támadás a kormány részéről – értékelte a helyzetet Szabad Zoltán, a Magyar Orvosok Szakszervezetének (MOSZ) elnöke, amely a szervezet nevében szolidaritását fejezte ki a Magyar Orvosi Kamarával.

Az érdekképviselet vezetőjét annak kapcsán kérdeztük, hogy kedd délután a parlament sürgősségi eljárással elfogadta azt a törvénytervezetet, amelynek értelmében megszűnik az orvosok kamarában való kötelező tagsága. A jogszabály szerint a MOK etikai eljárásait a Pintér Sándor belügyminiszter alá rendelt tanácsadó testület, az úgynevezett Egészségügyi Tudományos Tanács hatáskörébe utalják. A javaslatra 122 képviselő nyomott igent, köztük a Mi Hazánk öt képviselője, továbbá Ritter Imre nemzetiségi képviselő. Tartózkodás nem volt, de nemmel szavazott 31 ellenzéki politikus, a DK, az MSZP, a Jobbik, a Párbeszéd és az LMP képviselői.

• Miért intő jel a mostani döntés?
• Kik a helyzet legnagyobb vesztesei?
• A MOK jogainak csorbításával mi lesz az eddigi elszántsággal?

Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!


Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!