Nem véletlenül van egy rendőr kezében az oktatás, a törvény célja, hogy a pedagógusok vezényelhetőek legyenek annak érdekében, hogy még néhány tanévig sikerüljön elfedni a tanárhiányt – mondta Pilz Olivér, a Tanítanék Mozgalom egyik alapítója, a miskolci Herman Ottó Gimnázium tanára a Magyar Hangnak adott interjújában.
Pilz az új jogszabály miatt maga is állást keres, hogy kiléphessen a közoktatásból, és „lényegében bármilyen” munkában gondolkodik, ami 55 évesen fizikailag elvégezhető. A szülők kapcsán úgy fogalmazott: van egy réteg, amelyik megteheti, hogy kimenekíti a gyerekét a rendszerből, mások inkább csöndben vannak. – Vannak azok a társadalmi csoportok is, amelyek érdekérvényesítő képessége nagyon alacsony, ezért értük is másoknak kellene kiállniuk. De úgy tűnik, hogy a magyarban, mint nemzetben, a mások melletti kiállás képessége alacsony színvonalú – tette hozzá.
Arról is beszélt, minden politikai erőnek van felelőssége abban, hogy milyen nehéz helyzetbe került az oktatás, „de a mostani hatalomnak azonban a kétharmad és 13 év távlatából lett volna lehetősége érdemben változtatni – ennek elmulasztása viszont bűn!”.
• Milyen eredményei vannak az elmúlt évek tiltakozásainak?
• Milyen a Tanítanék viszonya az ellenzéki pártokkal?
• Az oktatás körüli feszültségek mennyire hatottak a diákok mindennapjaira?
• Milyen visszajelzéseket kapnak a tiltakozó pedagógusok a tanítványaiktól?
• Hogyan tovább a Tanítanék Mozgalomnak?
A teljes cikket a Magyar Hang hetilap július 21-én megjelent, 2023/29. számában találja. Vegye meg nyomtatott kiadásunkat, vagy olvassa el a cikket a Magyar Hang Plusz felületén online!
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!