Az SZFE épületét jelenleg is elfoglalva tartó hallgatók képviselői nem tudnak olyan hallgatótársukról, aki egyetemfoglalás helyett szeretné más helyszínen megkezdeni a tanévet. Vidnyánszky Attilával nem tárgyalnak a hallgatók, mert illegitimnek tartják az egyetem új fenntartóját.
A távozó rektorhelyettes, Upor László a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) Vas utcai épülete előtt tartott keddi sajtótájékoztatón elmondta: félreértés volt, amivel több sajtóorgánum is megkereste, hogy a kuratórium elvonta volna az egyetem pénzét. – Augusztus 31-ig volt egy számlánk, és szeptember 1-vel nyílt egy új. Ez egy banki procedúra, de ahhoz, hogy a helyzet megoldódhasson, a számlánkon lévő összes pénzt vissza kellett utalnunk az Innovációs és Technológiai Minisztériumhoz, akinek az a dolga, hogy ezt az új számlára átutalja. Ennek tudomásom szerint semmi köze a kuratóriumhoz – tájékoztatott.
A rektorhelyettes másik bejelentése az volt, hogy a kuratórium fenntartói kifogással élt a tanév rendjének megváltoztatása – az évkezdés elhalasztása – miatt. Erre elmondása szerint kedden három oldalas levélben válaszoltak, amelynek lényege, hogy nincs olyan hatályban lévő jogszabály, amely elvenné az egyetem vezetőjének a felsőoktatási törvényben biztosított jogát, amelybe beletartozik a tanév rendjének meghatározása, tehát a tanévkezdésé is.
Az egyetem Hallgatói Önkormányzatának elnöke, Csernai Mihály arról beszélt, múlt pénteken meghívást kapott a Magyar Rektori Konferencia és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) által szervezett eseményre, amelynek célja a szervezők szerint a fenntartóval, vagyis a kuratóriumi elnökkel, Vidnyánszky Attilával való egyeztetés volt. A Hallgatói Fórumon szavaztak a kérdésről, és fenntartják, hogy Vidnyánszky Attila és a kuratórium kinevezése illegitim, antidemokratikus eszközökkel történt, és ezért nem tárgyalnak velük. Utóbbit azért is utasítják vissza, mert a hallgatók korábbi követeléseikre a tárgyalás alapjaként, nem a tárgyalás részeként tekintenek, de egyelőre semmi jele annak, hogy ezeket a pontok elfogadnák. Ám Csernai szerint a HÖOK-kal és a Rektori Konferenciával viszont szívesen tárgyalnak – az általuk nem elfogadott fenntartó nélkül –, hogy megosszák aggályaikat és kérdéseiket az egyetemmel és annak autonómiájával kapcsolatban. A tárgyalás szerdán lesz, Upor László rektorhelyettes is részt vesz majd rajta, az egyetemen dolgozó dokumentumfilmes stáb pedig el fogja kísérni.
A sajtó kérdésére a hallgatók azt is elmondták: nem tudnak arról, amiről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt egy interjúban, miszerint azoknak a hallgatóknak, akik tanulni szeretnének egyetemfoglalás helyett, biztosítanának más helyszínen oktatást. Arról sem tudnak, hogy lennének olyan hallgatók, akik nem szeretnének részt venni az egyetemfoglalásban.