Nernia krónikája: A migránsozás évei
A Fidesz manipulatív plakátja Budapesten 2018. április 5-én (Fotó: Reuters/Szabó Bernadett)

Heti rendszerességgel tettem meg 2016 augusztusától a Debrecen-Békéscsaba utat tanulmányi okok miatt. Csöndes bihari, észak-békési falvakon át vezetett az utam, és ahányszor arra autóztam a kátyúkkal szaggatott 47-esen, mindannyiszor végig kellett néznem a lámpavasakon lógó adóforintjainkat, rettegtető kormányzati plakátok formájában. Minden faluban, minden vason ott libegtek a felkiáltó mondatok („Szavazzunk nemmel! Ne kockáztassunk!”), és persze a dátum, október 2.

Pici ugrás visszafelé az időben, mielőtt a menekültprobléma témakörére térnénk: 2014. október 28., tüntetés az internetadó ellen. Olyan elementáris erejű tiltakozás indult a tervezett adatforgalmi adó ellen, amilyenben talán azóta sem volt része a hatalomnak. Három nappal a látványos, több tízezres tüntetés után a kormányfő visszakozott, majd saját magát kárpótolva nemzeti konzultációt hirdetett. A tények, ami miatt megremeghetett a szakkollégiumi focimeccseken edződött térd: civilek tüntettek, nem pártzászlókat lobogtatott az őszi szél, és haragos fiatalokkal telt meg az Erzsébet híd.

Nernia krónikája, 1. rész: A rendszer születése, az alkotmány halála
Szabó Antal

Nernia krónikája, 1. rész: A rendszer születése, az alkotmány halála

2022 szintén a Tigris éve, ugyanúgy a hirtelen változások időszaka következik a kínai asztrológusok szerint, mint 2010-ben.

2015 és 2016 két olyan év volt az elmúlt 12 sorában, amelynek világpolitikai eseményei megágyazták a Fidesznek a 2018-as, újabb kétharmados választási győzelmet. A kormánypárt hátradőlve figyelhette a szíriai eseményeket, tudván azt, hogy a háború elől menekülők megindulnak majd Európa felé, és ebből profitálhat a párt a közelgő választásokra készülődve. A rezsicsökkentés akkor épp belesüppedt a mindennapok szürkeségébe, új ellenségre volt szükség, a szíriai polgárháború pedig kitermelte a finkelsteini gyűlöletpropaganda üthető-gyűrhető alanyát, a menekülő embert, a migránst.

Erről is olvashat a teljes cikkben:
• „A 2018-as választást megelőző kormánykampány kitűnően mutatta be, hogyan tölthető meg a tábor feje a kormányzati propagandaüzenetekkel, és miképpen tartható is benne, hogy még véletlenül se kússzon más téma az agyakba.”

Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!


Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!