– A XX. században nem akadt olyan rétege a magyar társadalomnak, amelyet egy másik társadalmi csoport ne alázott, ne hurcolt, ne nyomorított volna meg. Azt gondolnánk, hogy ez elegendő tanulságul szolgálhatott volna. Úgy tűnik, mégsem. Évszázadok óta vagy sajnáltatjuk magunkat, vagy a szőnyeg alá söpörjük saját bűneinket abból a téveszméből kiindulva, hogy különben csorbulna a nemzeti büszkeségünk. Holott éppen az lehet büszke magára, aki képes szembenézni a hibáival, és kijavítja, aki képes felnőtt módjára dönteni a saját sorsáról – mondta többek között a Magyar Hangnak adott interjújában Kepes András.
– Az a gyanúm, hogy mi magunk vagyunk a vírus – fogalmazott a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban. Hogy hogy értette, kiderül a teljes interjúból.
Emellett beszélgettünk nagy utazásokról, megalázott társadalmi csoportokról, a polgári hagyományok hiányáról és arról, milyen egy okos politikus.
Az ismert író-újságíróval arra is kerestük a választ, mi siklott ki a rendszerváltozás után. Miért tekint ellenségként a hatalom a tudományra és a kultúrára? És: hozhat-e szemléletünkben bármiféle változást a jelenlegi járványhelyzet?
A válaszokat keresse a teljes interjúban, a Magyar Hang április 23-ig kapható 2020/16. számában!
Hetilapunkat megvásárolhatja az újságárusoknál, vagy digitálisan! És, hogy miről olvashat még a 16. számban? Itt megnézheti!