Bronzéremért játszhatnak női pólósaink

Gurisatti Gréta (b) és a spanyol Judith Forca Ariza a nõi vízilabda torna elõdöntõjében játszott Spanyolország - Magyarország mérkõzésen (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

Mertünk nagyot álmodni, és azt hittük, hogy az olimpiai

ezüstérmes Olaszország legyőzését követően a spanyolokat is megveri majd a

magyar női vízilabda-válogatott, és ezzel bejut a vb-döntőbe. És ha egyszer már

ott van, akkor rögvest a 2020-as tokiói olimpia kvótáját is megszerzi, hiszen a

másik finalista, az Egyesült Államok a világliga szuperdöntőjének megnyerésével

már kvalifikálta magát a nyári ötkarikás játékokra.

Vályi Vanda (b) és a spanyol Anna Espar Llaquet a női vízilabdatorna elődöntőjében játszott Spanyolország – Magyarország mérkőzésen (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

Nos, a fentiekből szinte semmi sem valósult meg, és amikor a negyedik negyed végén felébredtünk az inkább rémálomnak nevezhető révedezésünkből, az eredményjelzőn ott állt a szomorú valóság: Spanyolország–Magyarország 16-10. Se döntő, se kvóta – utóbbi remélhetőleg csak egyelőre. Persze naivak voltunk, hiszen az erőviszonyok és a közelmúlt eredményei – egy évvel ezelőtt a barcelonai Európa-bajnokságon találkozott egymással: a katalán fővárosban a torna nyitómérkőzésén 13-9-re, a bronzcsatában pedig 12-6-ra diadalmaskodtak a házigazdák – alapján nem Keszthelyi Ritáék voltak a találkozó esélyesei.

A találkozón egyedül az első negyed közepén nem álltunk vereségre (2-2), és onnantól kezdve a magyar játékosok csak futottak az eredmény után, és az sem segített rajtuk, hogy a gyenge napot kifogó Gangl Edinát a 18 éves Magyari Alda váltotta a kapuban. Ám nem ez, hanem az emberelőnyök gyalázatos kihasználása volt a vereség fő oka, és a záró negyedben kizárólag az volt a kérdés, vajon a spanyolok milyen arányú győzelmet aratnak majd. 16-10 lett a vége, azaz az olaszok elleni remek védekezésből szinte semmit sem láthattunk viszont ezen a meccsen.

Parkes Rebecca (b) és a spanyol Irene Lopez Gonzalez a női vízilabdatorna elődöntőjében játszott Spanyolország – Magyarország mérkőzésen (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A magyar csapat legközelebb hazai környezetben, a januári Európa-bajnokságon harcolhatja ki az ötkarikás részvételt, ott is egy kvóta talál gazdára. Bíró Attila csapata pedig a harmadik helyért közép-európai idő szerint pénteken 10 órakor az ausztrálokkal játszanak. Hatalmas formajavulásra lenne szükség ahhoz, hogy a bronzérmet megszerezzék a hölgyek.