Kritika
Az utóbbi időszak egyik legemberibb filmje a Rokonszenvedés
Az A Real Pain fájdalmas és szórakoztató road movie az együtt töltött idő erejéről, a megértés csodájáról és arról, hogy ha akarjuk, bárkihez képesek vagyunk kapcsolódni.
Viszlát, Dánia! – Mi történhet egy nemzettel, ha a természet eltörli az országát?
A Mint a családunk című sorozatban a dán kormány bejelenti, hogy a klímaváltozás által okozott tengerszint-emelkedés miatt az ország menthetetlen, és mindenkit evakuálni kell.
Büszkeség és balítélet üres karakterekkel
Jane Austen klasszikusát mutatták be a Vígszínházban Valló Péter rendezésében, a darab pedig sok szempontból megidézi a mű két legsikeresebb filmes feldolgozását.
A kamaszok nem űrlények, akik hobbiból eljátsszák A legyek urát
Ezt a világot a nagy, felelős felnőttek teszik olyanná, amilyenné. Ami pedig szintén közös a tinédzserekkel, hogy ugyanazzal a naiv feltételezéssel élnek.
„Fuck NER” a képernyőn: kíméletlenül kigúnyolja a rendszert a Hunyadi
Több tízmilliárdos önreklámnak szánták, mégis a legfájóbb pontján találja el a hatalmat a legdrágább magyar sorozat.
Világba vetett bizalom
Milyen nehézségekkel küzd az Y generáció? Horváth András Dezső regényéből készített előadást az Orlai Produkció.
Egy másfajta világcsavargó – Sehol se otthon
Egy technikailag jól összerakott, színészileg és a nagy egész szempontjából is jó filmről van szó, ami azonban túlságosan óvatosan bánik alanyával, emiatt nem képes az előzetes elvárásokhoz felnőni.
Disztópikus és dilettáns – Amerika Kapitány: Szép új világ
Bár önálló kalandnak nem rossz, bemutatkozófilmként pedig elmegy, a negyedik Amerika Kapitány végsősoron egy dolog miatt maradhat emlékezetes.
Ezernyi visszás mondatunk, fel nem ismert rossz berögződésünk is ott van a Sünvadászatban
Schwechtje Mihály új filmje elsősorban nem is arról szól, milyen az, amikor soha nem tudjuk utolérni magunkat. Nem annyira a fejetlenség, mint inkább a kizsákmányolás és a figyelemzavar filmje ez.
Fullajtár Andrea beteljesíti nagyanyja küldetését
A Tíz hónap Babilon-ügy egyszerre fájóan személyes és rémisztően univerzális: Galló Olga sorsa a huszadik század tragédiáit, így Magyarország történelmének egyik legsötétebb időszakát idézi fel, és figyelmeztet rá, hogy a múlt valójában sosem múlik el.
Gúnyt űz a hazaszeretetből A kiképzés
A kormány show-műsorral csinálna kedvet a hadsereghez, de a TV2-s valóságshow alapján a gurgulázó hörgés és az artikulálatlan üvöltés a célravezető, ha meg akarjuk óvni hazánk békéjét.
Mesebeli világba repít a Véletlenül írtam egy könyvet
Aranyos, szerethető lett Lakos Nóra fantázia világára építő tinédzsermozija, több hasonlóra lenne szükség.
Nicole Kidman erotikus thrillerére se mentség, se magyarázat
Az ég kék, a fű zöld, és a vezető beosztásban dolgozó nő sem tud uralkodni a vágyain. A Jókislány mégis elcsodálkozik utóbbin, majd megtapsoltatja magát bátorságáért.
Kiben bízz akkor, ha kötelező hazudnod apádnak és lányodnak?
Az Oscar-díjért is versenyben van A szent füge magja, melynek rendezője és több stábtagja is kénytelen volt menekülni Iránból a nemzetközi bemutató után.
Bármennyire is szeretnénk, nincs univerzális megoldóképlet
Pszichológusfilmnek is nevezhetnénk a norvég Szerethetőt, ha volna ilyen műfaj. Leválasztva ezzel is a mindenféle pszichológiai drámákról, melyek elsősorban mindig műalkotások, nem pedig oktatóanyagok.