Kritika
Futni mentem: jól szórakozunk Herendi Gábor állami támogatás nélkül készült vígjátékán
Divinyi Réka és Miklya Anna forgatókönyvírók kitettek magukért, a közönség pedig szerencsére meg is hálálja a dolgot: az első hétvégén közel 64 ezren ültek be a filmre.
Nem mi vagyunk Azahriah
Panelromantika, boszorkányos jósnő, szívhez szóló gitáros sablonromantika – a Yettel támogatásával. De ügyes, nagyon ügyes. Eladja majd a hájp ezt a filmet is.
Ma este alibizünk
Fazakas Péter filmjében, a Ma este gyilkolunkban nincs semmi rendkívüli, a viccein nemigen lehet nagyokat kacagni, de legalább a vásznon láthatjuk még Bodrogit, Koltait vagy Bálint Andrást. Ezt is lehet becsülni.
Egyszer csak Sanyi életébe megérkezik Orbán Viktor – az Oscart is kiérdemelné a KIX
Richard Linklater türelmes volt, hogy nagyívű fikciót forgathasson. A KIX alkotói viszont annyira a valóságot ragadták meg, hogy az még a dokumentumfilm kereteit is szétfeszíti.
Rómának szeretettel – ilyen lett a Gladiátor 2.
A Gladiátor 2 kicsit többet kapott elődjétől az inspirációnál. Cselekményének ismerős sarokpontjaival, illetve felületesen kidolgozott karaktereivel nem igazán tud viszont annak nyomába érni.
Sosem figyeltük még ilyen közelről sarki róka, dolmányos varjú és rozsomák különös trióját
A hosszú ideje Svédországban élő Török Zoltán régóta szeretett volna természetfilmet forgatni a skandináv vidékről is, a Változó vadonnal pedig sikerült felül is múlnia a várakozásokat.
Többet adhat az első magyar női horror, mint gondolnánk
Kell a nyitottság Cibulya Nikol első, állami támogatás nélkül készült nagyjátékfilmje befogadásához. A Holnap meghalok ugyanakkor abszolút meghálálja a figyelmet.
Régen vezette félre magyar cím ennyire egy film nézőit
Matthias Glasner új filmjének eredeti címe Sterben. A magyar forgalmazásban nehezen magyarázható módon szükségesnek látták kiegészíteni: Haldoklás, de komédia.
Lehetséges az újrakezdés – üzeni Till Attila filmje
Az És mi van Tomival? láttán belegondolhatunk saját, a látottaknál jóval kisszerűbb sérelmeinkbe és abba is, érdemes-e ezeket egy életen át őrizgetni.
Mindenki a saját démonjaival kénytelen megküzdeni
Barbara Albert filmje, a Szemrevalón vetített Miért nem küldtél az angyalok közé? megmutatja, hogyan uralkodott el egyre inkább a fenyegető légkör a nácik hatalomátvételével, és milyen hatása volt ennek az egyénre.
Alföldi Róbert rendezése arra figyelmeztet, hogy a gyász mindig velünk marad
Wéber Kata filmen híressé vált drámáját, a Pieces of a Womant most először láthatja a magyar közönség színpadon: az Egy nő anatómiáját Alföldi Róbert vitte színre a Pesti Színházban.
Ilyen volt Donald Trump 40 évvel ezelőtt – The Apprentice
Bár a volt elnök már elítélte a filmbéli ábrázolását, és magát a filmet is, a The Apprentice-re mégsem lehet mondani, hogy elfogult lenne.
Már nem is bízunk a dolgok jobbra fordulásában
A fekete-fehér Egy százalék indián kétségkívül Hajdu Szabolcs trilógiájának legsötétebb darabja, különösen a zárlatát tekintve.
Demi Moore Oscar-gyanúsat alakít az év filozofikus sokkhorrorjában
A szer eszünkbe idézhet olyan klasszikusokat, mint Az elefántember vagy A légy, ahogy a Dorian Gray arcképét szintén. De beszélnünk kell a szubsztancia-elméletekről is.
Kőszínházivá szelídült ifj. Vidnyánszkyék legendás Liliomfija
Ifj. Vidnyánszky Attila és Vecsei H. Miklós Liliomfi-adaptációját mutatta be a Vígszínház.