Milák Kristóf 100 méter pillangón is Európa-bajnok

A győztes Milák Kristóf a célban a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Duna Arénában 2021. május 23-án. MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf aranyérmet nyert férfi 100 méter pillangón vasárnap a budapesti úszó-Európa-bajnokságon.

A 21 éves világklasszis 50,18 másodperces országos csúccsal, Európa-bajnoki rekorddal csapott célba, a szám másik magyarja, Szabó Szebasztián 51,86 másodperccel nyolcadik lett.

Milák ezzel duplázott a Duna Arénában, hiszen 200 méter pillangón a szám világcsúcstartójaként és világbajnokaként sem volt ellenfele, ott minden idők második legjobb idejével nyert. (MTI)