Kultúra
Egymillió forint és azonnal írószövetségi tagság járt Demeter Szilárd költő feleségének
Birtalan Andrea október 23-án vehette át az elismerést.
Koltai Róbert: Félnek, mert rájöttek, hogy van vesztenivalójuk
Magyar Péterről, a kormánymédia támadásáról, a sztálinvárosi forradalomról és az új filmjéről. Interjú!
Leváltották a Nemzeti Múzeum főigazgató-helyetteseit
Demeter Szilárd is megszólalt az ügyben.
Meghalt az Aranyoskám színésznője, Teri Garr
Láthattuk őt a Jóbarátokban és a Dumb és Dumberben is, a Dustin Hoffman oldalán nyújtott alakításért pedig Oscar-díjra jelölték.
Alföldi Róbert rendezése arra figyelmeztet, hogy a gyász mindig velünk marad
Wéber Kata filmen híressé vált drámáját, a Pieces of a Womant most először láthatja a magyar közönség színpadon: az Egy nő anatómiáját Alföldi Róbert vitte színre a Pesti Színházban.
Finy Petra: Minden rendszer kipécéz magának kváziellenségeket
Finy Petra Ultramarin című regénye 1968 Magyarországán játszódik, a Kádár-rendszer és Közép-Európa akkori valósága is megelevenedik a könyv lapjain, de legfontosabb témája a felnőtté válás. A szerzővel többek között 1968 és a kommunista rendszer mai megítéléséről beszélgettünk.
Mit keres egy üdülőfaluban Robin Hood, Vadölő és Csingacsguk?
Készült 2019-ben egy rövid videó az Egyetem téri Nyitott könyv csobogóról, amit a Facebookon már több mint 13 millióan láttak világszerte. A videó készítője, Szergej Tyimofejev lett-orosz költő azóta sem igazán érti, mi történt.
Tóth Orsolya: Akikkel szerettem együtt dolgozni, szinte mind disszidáltak
Tóth Orsolya színésznő a kapcsolatokban rejlő erőszakról, a magyar film helyzetéről, a macsó mentalitásról és a társadalom megfelelési kényszeréről. Interjú!
Meghalt Dózsa Imre Kossuth-díjas balettmester
A táncművész nyolcvankét éves volt.
Ilyen volt Donald Trump 40 évvel ezelőtt – The Apprentice
Bár a volt elnök már elítélte a filmbéli ábrázolását, és magát a filmet is, a The Apprentice-re mégsem lehet mondani, hogy elfogult lenne.
Rég hatott fekete-fehér film ilyen elementáris erővel a nézőre
Szombat este átadták az idei szolnoki Alexandre Trauner Art/Film Fesztivál díjait. A fődíjat Magnus von Horn drámája, a Lány a tűvel kapta. Beszámolónk az idei fesztiválról.
„A szabadságért meg kell küzdeni”
Monica Porter magyar származású brit író új ifjúsági regényében a kiskamaszok szemszögéből idézi meg az 1956-os forradalom eseményeit.
Hogyan reagált a magyar filmgyártás ’56-ra?
A forradalom már 1957-ben feltűnik a vásznon, és 1970-re a pufajkás egyértelműen negatív, a német megszállókkal összevethető szereplővé alakul. „Forradalmi filmszemle” Révész György Éjfélkor című, 1957-es alkotásától Szabó István 1970-es Szerelmesfilmjéig.
A Nemzeti Színház megegyezett Szász Júliával és Horváth Lajos Ottóval
Azóta mindkét színész távozott a Nemzetitől.
Államvezérkar, hivatásrendek, birodalmi otthon
A nyilas rendszer borzalmaival, a hétköznapi terror eseményeivel sokkal inkább tisztában vagyunk, mint azzal, milyen hosszútávú elképzelései voltak Szálasiéknak a magyar állam és a társadalom átalakításáról. Íme a soha meg nem valósult hungarista rendszer pillérei.