
Sűrű szövésű, fekete hálóval takarta ki a Fudzsit egy japán település, így akadályozván meg, hogy az ország legmagasabb hegyével fotózkodó turisták felborítsák a környék életét. Fudzsikavagucsiko város pechje, hogy egy pontjáról tökéletes látvány tárul a hófödte csúcsra, ezért tömegével érkeznek a látogatók, akik az együttélés legalapvetőbb szabályait felrúgva igyekeznek megörökíteni saját magukat a háttérben az emblematikus magaslattal. A szelfizni vágyók által időközben megrongált: alaposan kilyuggatott hálónál keresve sem találnánk látványosabb szimbólumot a túlzásba vitt turizmus káros hatásainak megjelenítésére.
Világszerte turisztikai célpontok százai szembesülnek a problémával: Izlandon egy kanyont kellett lezárni a tömeg elől; Thaiföldön egy népszerű szigetre tették ki a „belépni tilos”-táblát; Tenerifén a helyiek tüntetésen követelték a spanyol kormánytól, hogy változtasson az idegenforgalmi stratégiáján; Velence pedig belépődíjat szed a látogatóktól, de ez mintha csak fokozná az emberáradatot. Hogyan teheti tönkre a természetet és a helyi lakosok életét a mértéktelen utazási vágy, miként lehet fenntarthatóvá tenni a turizmust, és mi a különbség a turista és az utazó között?
Csatlakozzon a Magyar Hang +Pluszhoz!
Szerezzen ezzel korlátlan hozzáférést a Hang.hu-n fizetőkapu mögött megjelenő összes tartalomhoz, reklámmentesen. Minőségi saját tartalom, riportok, interjúk, elemzések – ezek várnak Önre!