Kapás Boglárka világbajnok lett 200 pillangón

Kapás Boglárka a női 200 méteres pillangóúszás elődöntője után a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 24-én. A versenyző bejutott a döntőbe (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

Úgy tűnik, a 200 méteres pillangóúszás a magyarok száma lett a dél-koreai Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokság úszóversenyein. Ugyanis Milák Kristóf elképesztő szerdai sikere után a nőknél Kapás Boglárka lett a Pillangókisasszony, aki a táv felénél még a nyolcadik helyen fordult, majd fantasztikus második százzal aranyérmet nyert 200 méter pillangón (2 perc 6,78 másodperc).

A fináléban ott úszott Szilágyi Liliána is, aki 6. lett (2:07,68). Kapás aranyérme már a negyedik a vizes vb-n, a magyarok eddig más színű érmet még nem szereztek.

Hosszú Katinka: „Most szeretnék Milák Kristóf helyében lenni” | Magyar Hang

Kapás Boglárka nyilatkozatát és három csütörtökön megszerzett megszerzett hatodik hely történetét itt olvashatja.