Vajon van-e még tere és távlata a rendszerkritikának hazánkban? Erre a kérdésre keresi a választ nagyívű, kétrészes esszéjében szerzőnk. Második rész!
Pétervári Zsolt
Vajon van-e még tere és távlata a rendszerkritikának hazánkban? Erre a kérdésre keresi a választ nagyívű, két részes esszéjében szerzőnk.
A demokrácia globális jövője szempontjából gigantikus tét ellenére Németország és Mag-Európa új berendezkedési modellje mindent egybevetve túl sok haszonnal nem kecsegtet az öreg kontinens polgárai számára.
Radikálisan átalakul a német gazdaságszervezési modell. Ennek hátterét és következményeit elemzi szerzőnk két részben.
Kísért a múlt. Esszé az átalakuló világrendről, az északi félteke politikai térképének átalakulásáról. Második rész.
Kísért a múlt. Esszé az átalakuló világrendről, az északi félteke politikai térképének átalakulásáról. Első rész.
Minekutána az orbánizmus sikere – primer jelleggel – nem Orbán Viktor zsenialitásának tudható be, ekként erősen vélelmezhető, hogy a régi baloldal állapota se pusztán Gyurcsány Ferenc alkalmatlanságából fakad.
A pszichés betegségek gyanánt számon tartott tünetegyüttesek hazai kezelésének bevett gyakorlata számos jogsértés lehetőségét rejti magában az első diagnózis kiállításától kezdődően.
A Szomszédok tudatosan azt a késő-kádárista elitek által a suttogó propagandában a ’80-as évek végétől kezdődően propagált világképet testesítette meg, miszerint a Kádár-éra ugyan távolról se tökéletes, de térségünkben a megvalósítható világok legjobbika.