Dúró Dóra szerint Magyarországnak fel kell készülnie, hogy akár már 2030-ban elhagyja az Európai Uniót
Dúró Dóra (Fotó: Farkas Norbert)

– Eddig és ne tovább! – írta drámai hangvételű Facebook-posztjában Dúró Dóra, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője. – Végleg egyértelművé vált, hogy Magyarországnak fel kell készülnie az EU-n kívüli életre: csak idő kérdése, hogy mikor vonják meg a nekünk járó pénzeket, és nem építhetjük a magyar jövőt egy olyan kiszolgáltatottság helyzetre, amiben balliberális brüsszelita politikusok döntenek a mi életünkről – tette hozzá.

Dúró Dóra darál
Lányi András

Dúró Dóra darál

Miről is volt szó? Ja, valami mesekönyvről. Egyetlen mesekönyvről az évente megjelenő sok száz közül. Nem lesz belőle kötelező olvasmány. Ha elfogy, az is csak Dúró Dórának köszönhető.

A politikus szerint „fel kell készítenünk hazánkat elsősorban gazdaságilag arra, hogy akár már 2030-ban elhagyhassuk ezt az egyébként is a szakadék felé rohanó bagázst, és saját önrendelkezésünkre és a keresztény, nemzeti bástyákra építsük önrendelkezésünket. Erről szól a Mi Hazánk Virradat programja. Az pedig vérlázító hazaárulás, amit a Momentum nem először elkövet. Lassan minden hónapra jut valami kirívóan magyarellenes tettük...”

Mint ismert, a magyar kormány tiltakozása ellenére mégis összeköthetik a jogállami értékek betartását az uniós kifizetésekkel, ebben állapodott meg az Európai Parlament a tagállamokkal. Cseh Katalin momentumos EP-képviselő az Eurológusnak elmondta: „Sikerült kidolgozni egy olyan mechanizmust, amely azon túl, hogy nagyon komoly antikorrupciós intézkedést tartalmaz, a jogállamiság sérelmére is kiterjed. Például alkalmazható a bírói függetlenség megsértése esetére is, illetve támaszkodik az Európai Bizottság által bevezetett jogállamisági jelentések tartalmára is”.

Hiába küzdött a kormány, lesznek jogállamisági elvárások
Magyar Hang

Hiába küzdött a kormány, lesznek jogállamisági elvárások

Mégis csak összeköthetik az uniós kifizetéseket a jogállami értékek betartásával.

A magyar kormány ellenezte a jogállami elvárásokat, azzal fenyegetőztek, hogy amennyiben ilyen feltételekről döntenek, úgy a kormány nem járul hozzá a 750 milliárd eurós uniós hitelfelvételhez, amivel a kormányzati kommunikáció szerint a déli tagországok járnának rosszul.

Dúró Dóra az elmúlt hetekben a mesekönyvek megsemmisítése miatt került elsősorban a hírekbe. A politikus a „homoszexuális propaganda” elleni tiltakozásul több kötetet darált le, illetve tépett szét. Akciója nyomán több könyvesboltot fenyegettek meg szélsőségesek, és atrocitásra is sor került.