Márki-Zay vidéken is elindította a népszavazással kapcsolatos aláírásgyűjtési kampányt

 Márki-Zay vidéken is elindította a népszavazással kapcsolatos aláírásgyűjtési kampányt

Márki-Zay Péter bejelentést tesz

Támogassa a Magyar Hangot!

Legyen Ön is előfizetőnk, rendelje házhoz a Magyar Hangot! Ha más módon támogatná a lapot ebben a nehéz helyzetben, azt is megteheti (PayPal és bankkártya is)! Köszönjük! ELŐFIZETEK

Az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje pénteken, a Tolna megyei Bátaszéken azzal indította az aláírási kampányt, hogy a Baranya, Somogy és Tolna megye ellenzéki országgyűlési képviselőjelöltjeinek társaságában aláírta az ívet. Márki-Zay úgy fogalmazott, hogy „az egészséges vidéki emberek pontosan tudják, mik ennek az országnak a valódi problémái”.

Szerinte „nem az óvodások nemváltó műtétje, nem a fideszes rezsicsökkentésből is lopó fideszes politikusok hazudozásai a legnagyobb problémánk, hanem a megélhetési kérdések, a szegénység, a halálozás és a korrupció”.

A valódi probléma az – folytatta az ellenzéki politikus –, hogy „Orbán Viktor alatt az Európai Unió legkorruptabb országa lett Magyarország, hogy az egész világon itt haltak meg a legtöbben a Covidban és itt él a legtöbb szegény ember; négy magyarból három az uniós szegénységi küszöb alatt”.

A Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere által kezdeményezett népszavazás kérdéseire térve Márki-Zay Péter azt mondta: a Fudan Egyetemre, illetve a Diákvárosra vonatkozó kérdés esetében azt mondhatják ki az emberek, hogy „ne Orbán Viktor döntse el, hogy egy kínai kommunista migránsegyetemnek adjanak több adófizetői pénzt, mint az összes magyar egyetemnek együttvéve”. Mindez nemcsak ostobaság lenne, hanem a haza elárulása is. A „kínai kommunista migránsegyetem” helyett a vidéki magyarok fővárosban tanuló gyermekeinek kell megfizethető szállást építeni tanulmányaik idejére – fűzte hozzá.

A másik – szerinte hasonlóan fontos – kérdés arról szól, „akarjuk-e azt, hogy Magyarországon legyen a legrövidebb álláskeresési támogatás az egész Európai Unióban, vagy elfogadjuk, hogy a Covid idején ne három, hanem kilenc hónap legyen az álláskeresés támogatott időszaka”.