Még két egyetem váltana modellt, már zajlanak a tárgyalások
A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) Gazdálkodási Kara Innovációs és Tudásközpontja az avatás napján, 2019. október 11-én. MTI/Varga György

A Jelen hetilap információi szerint a napokban az Információs és Technológiai Minisztériumban, közigazgatási államtitkári értekezleten tárgyalták két újabb egyetem, a Budapesti Gazdasági Egyetem és az Óbudai Egyetem fenntartóváltásának kérdését. A Jelen úgy tudja, mindkét intézménynél az uniós források óriási mértéke volt a legmeggyőzőbb érv a modellváltás mellett.

Orbán Viktor miniszterelnök február elején jelentette be, hogy a következő egy-két évben 1500 milliárd forintot folyatnak a magyar felsőoktatásba, amelynek a forrása az EU helyreállítási alapja. Ha az Óbudai Egyetem és a Budapesti Gazdasági Egyetem is bekerül az alapítványi fenntartású intézmények közé, akkor mindössze két, széles képzési körrel rendelkező állami egyetem marad a magyar felsőoktatásban, az Eötvös Lóránd Tudományegyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem – emlékeztetett a hetilap.

A Szegedi Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem szenátusai január 29-én döntöttek a modellváltási szándékról, erről az Országgyűlés a tavaszi ülésszakban hozhat törvényt.

„Ma sem az egyetem falain belül, sem azon kívül, senki nem tud garanciát nyújtani semmire”
R. Kiss Kornélia

„Ma sem az egyetem falain belül, sem azon kívül, senki nem tud garanciát nyújtani semmire”

Két bizonytalan közül választottak az átalakuló egyetemek szenátusai. A Pécsi Tudományegyetem nyilvánossá tette a szavazást és a szenátusban zajló vitát.