Az egyiptomi kormány csirkelábevésre szólította fel a lakosságot
Indonéz csirkelábleves (Fotó: Wikipédia)

Egyiptom gazdasági helyzete, az infláció, és ezen belül az élelmiszerek inflációja kifejezetten gyászos képet mutat, amit csak tetéz, hogy az egyiptomi font is jelentősen veszített értékéből a mértékadó nyugati valutákhoz képest (Ismerős helyzet?)

Az emberek elszegényedése olyan mértéket öltött, hogy kormány tájékoztatót adott ki arról, hogy hogyan lehet kevesebb pénzből is táplálkozni. Minthogy a csirkehús kilónkénti ára a 2021-es 1 dollárról mostanra 2,36 dollárra emelkedett, sokan egyszerűen már nem képesek megfizetni. 

No, de a csirkének nemcsak húsa van, hiszen van neki lába is! Az egyiptomi Országos Táplálkozástudományi Intézet Facebookon megjelentett tájékoztatójában felteszik a kérdést: „fehérjében gazdag alternatív élelmiszert keres, amivel spórolhat?” Ezután számos lehetséges élelmiszert ajánlanak, közöttük a csirkelábat, illetve a marhapatát.

Ezek az élelmiszerek természetesen a legszörnyűbb szegénység szimbólumai Egyiptomban (is), így nagy felháborodás övezte a javaslatot. A legtöbb egyiptomi a csirke lábát nem is tekinti tápláléknak, csak állati hulladéknak. Ettől függetlenül valószínűleg sokan megfogadták a tanácsot, mert a csirkeláb ára is meredek emelkedésbe kezdett, és rövid idő alatt megduplázódott (most 0,67 dollár körüli értéken áll).

Eközben a hivatalos adatok szerint egyiptomi lakosság majdnem harmada a szegénységi küszöb alatt él. A Világbank ezzel szemben úgy becsülte, hogy a valós arány inkább 60 százalék.  

(CNN)