Kapás Bogi szédületes hajrával nyert Eb-aranyat 200 pillangón

Kapás Boglárka Facebook-oldala

Kapás Boglárka aranyérmet nyert 200 méter pillangón a Glasgow-i úszó-Európa-bajnokságon. A 25 éves magyar versenyző 2:07,13 perces egyéni csúccsal csapott célba, a szám másik magyarja, a két évvel ezelőtt ezüstérmes Szilágyi Liliána 2:08,69-dal a hatodik lett. A két magyar egymás mellől rajtolt, ötven méter után ők zárták a mezőnyt, majd Kapásnak sikerült ritmust váltania: és 150 méternél ötödik volt még, majd fantasztikus hajrával nyert.

Kapás a magyar úszóválogatott negyedik érmét szerezte az Eb-n, Milák Kristóf 200 méter pillangón nyert Kenderesi Tamás előtt, Késely Ajna pedig 800 méter gyorson lett második.

200 méter pillangó, nők, Európa-bajnok:

KAPÁS BOGLÁRKA 2 perc 07,13 másodperc, 2. Szvetlana Csimrova (Oroszország) 2:07,33

3. Alys Thomas (Nagy-Britannia) 2:07,42, …6. SZILÁGYI LILIÁNA 2:08,69.