Újabb három magyar aranyérem a multisport EB-n

A győztes Bragato Giada (j) és Nagy Bianka a célban a női kenu kettes 200 méteres döntőjét a müncheni multisport Európa-bajnokságon 2022. augusztus 21-én. (MTI/Koszticsák Szilárd)

A magyar versenyzők három aranyérmet gyűjtöttek a müncheni multisport Eb keretében zajló kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi döntős programjának első részében.

A nyitószámban a kajakos Pupp Noémi taktikus versenyzéssel, erejét jól beosztva nyert 1000 méteren, majd a negyedik fináléban ugyancsak a legjobbnak bizonyult – remek hajrával – a Bragato Giada, Nagy Bianka kenuspáros 200 méteren. Az első szakasz lezárásaként a Kiss Blanka, Lucz Anna kajakos duó aratott magabiztos győzelmet a legrövidebb távon.

A zárónapon még kilenc döntőre kerül sor, mindegyikben lesz magyar hajó.