II. Erzsébet brit királynő férje péntek reggel békében távozott családja körében – írta közleményében a Buckingham palota.
Gergely Károly
Utánajártunk annak, hogy mibe kerülhet a brexit után egy magyar diáknak, ha az EU-ból távozó szigetország egyetemein szeretne diplomát szerezni.
A brit külügy 73 országra alkalmaz „fegyverembargót, kereskedelmi szankciókat, illetve egyéb kereskedelmi korlátozásokat”, ezek közül 58-ba szállított fegyvereket az elmúlt években. Brit szakértővel beszélgettünk, mindez mennyire etikus.
Két szék között a pad alá eshet a brit kormány, ha évszázados külpolitikai eszköztárában keresi a brexit utáni nemzetközi siker receptjét. Elemzés.
A brit uniós kilépő és a globális járvány a kevésbé patinás, szegényebb egyetemeket az összeomlás szélére taszíthatja.
Egy újabb „utolsó határidő” elteltét követően érdemes megvizsgálni, eddig hogyan valósult meg a kilépéspártiak által ígért szabadkereskedelmi Kánaán.
Zajlanak az egyeztetések, és Londonnak nem áll túl jól a szénája: a Bloomberg becslései alapján a britek már 2020 végére majdnem annyit vesztettek, mint amennyit 1973 és 2020 között összesen befizettek az EU büdzséjébe.
A brit kormány öt hónap alatt akarja letárgyalni az EU-s kilépés pontos feltételeit.
A koronavírus teremtette helyzetben kidomborodhatnak az új vezető előnyei, és ez esélyt nyújthat a pártvezetésnek arra, hogy újraépítse a Corbyn alatt teljesen összeomlott baloldali formációt.
„Egy szabály önnek, egy meg mindenki másnak?” – kérdezik a feldühödött britek, miután a kormányfő tanácsadója kissé másképp értelmezte a kötelező házi karantén fogalmát.
A január 31-i „politikai kilépés” után normális körülmények között is kevésnek tűnt az egy év a tényleges kilépésig – a koronavírus okozta káosz pedig tovább bonyolítja az amúgy sem egyszerű helyzetet.
Az Európai Bizottság illetékeseit és összeesküvéselmélet-kutatót is kérdeztünk az új konspirációs teóriáról.