Újabb javaslattal állt elő a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. Közleményük szerint a gazdaság újraindításának fontos lépése lehetne, ha a beoltottak korlátozások nélkül igénybe vehetnének mindenféle szolgáltatást, amennyiben tudják igazolni, valóban megkapták a vakcinát.
Érvelésük szerint ez hatalmas segítséget jelentene azoknak a vállalkozásoknak, akik a korlátozások miatt a tönk szélére kerültek. Így újraindulhatnának a turizmus, a vendéglátás területén működő vállalkozások, ami nagy segítséget jelenthetne a szakmában dolgozók számára, és a gazdaság újraindításának is adna egy lökést.
Elképzelésük szerint a 2,5 milliós oltottsági szint elérését követően kerülhetne sor a lépésre, a jogosultság ellenőrzésére pedig egy applikáció kifejlesztését javasolják.