2030-ig elkészülhet a rák ellen kifejlesztett oltás a BioNTech alapítói szerint – írta a 444, egy BBC-s riportra hivatkozva.
Uğur Şahin és Özlem Türeci professzorok közösen alapították a BioNTech-et 2008-ban, szerintük a covid oltásokban is használt mRNA technológiát a rák ellen is hasznosítani lehet.
Korábban írtunk arról, hogy a Moderna szabadalomsértésért pereli a BioNTech-et és a Pfizert, a Moderna szerint az mRNA technológiájukat lemásolták. Erről bővebben az alábbiakban tájékozódhat:
Az mRNA, magyarul hírvivő RNS (RNS – Ribonukleinsav) egy DNS-hez hasonló szerkezettel rendelkező óriásmolekula. A technológiáról Tureci professzor a következőt nyilatkozta:
„Az mRNA tervrajzként viselkedik, ami megmondja a szervezetnek, hogy kezdjen el gyógyszert vagy oltást gyártani... abban az esetben, amikor oltásként használjuk, az mRNA »körözési plakát«-ként működik, a rák esetében olyan antigének termelődnek, amelyek megkülönböztetik a rákos sejteket a normális sejtektől.”
A kutatók szerint sok évbe fog telni a rák elleni oltás kifejlesztése, ezért óvakodnak attól, hogy konkrét dátumot tűzzenek ki a bevezetésére.