Ökológiai katasztrófa zajlik a Sajón
A Sajó Henckónál (Fotó: Orosz Örs/Facebook)

Ökológiai katasztrófa zajlik a Sajón –  figyelmeztet Facebook-posztjában Orosz Örs, felvidéki jogvédő aktivista, Nyitra megyei képviselő. Mint írja az alsósajói vasércbánya altárójából immár két hete folyik a vörösiszappal kevert szennyezett víz a Sajóba.

Az aktivista értesülése szerint „a folyó vizének vas szintje jelenleg 2000-szerese a megengedett értéknek, de ami rosszabb, hogy jelentős mennyiségű kén is kerül a vízbe, így az egyébként kristály tiszta folyót teljesen élhetetlenné teszi az állat és rovarvilág számára”. Mint azt Orosz Örs írja a szlovák hatóságok már foglalkoznak az üggyel. Az aktivista a magyar hatóságokat is értesítette.