Paralimpia: megvan az első magyar érem Tokióban

Konkoly Zsófia paraúszó edzés közben a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában 2021. július 27-én (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Konkoly Zsófia ezüstérmet szerzett 400 méteres gyorsúszásban a tokiói paralimpián.

Az S9-es kategória idei Európa-bajnoka délelőtt megnyerte az előfutamát, a legjobb idővel jutott az esti döntőbe, amelyben remekül versenyzett, fokozatosan jött fel, de a győztes ausztrál Lakeisha Pattersont nem tudta utolérni, nyolc századmásodperccel riválisa mögé szorult.
A 19 éves pécsi úszó – akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja – a magyar küldöttség első érmét nyerte Tokióban.