A Magyar Helsinki Bizottság számolt be blogján arról, hogy az általuk képviselt Labrisz Leszbikus Egyesület nem jogerősen megnyerte a Magyar Nemzet ellen jó hírnév megsértése miatt indított pert. A bíróság a kiadót, a Mediaworksöt bocsánatkérésre, illetve egymillió forintos sérelemdíj megfizetésére kötelezte.
A Labrisz Egyesület a Meseország mindenkié című mesekönyv kiadása után vált szálkává a kormányzati homofób kampányt vezénylők és végrehajtók szemében. Az Orbán Viktor által kijelölt irányvonalhoz igazodva a Magyar Nemzet október 12-én közölte Németh György írását. A szociológus-közgazdász írása szerint a „Meseország mindenkié című könyvet a pedofíliához, a Labrisz Leszbikus Egyesületet pedig egy pedofil szervezethez hasonlóan kell megítélnünk. Mert végül is erről van szó.”
A szerzőnek természetesen semmiféle bizonyítéka nem volt arra, hogy a Labrisz Egyesületnek bármiféle köze lenne a pedofíliához, de az írása illett a homoszexualitást a pedofíliával összemosó lejáratókampányba. Az egyesület beperelte a Magyar Nemzetet, és a Fővárosi Törvényszék ma hirdette ki elsőfokú ítéletét, miszerint a Mediaworks megsértette az egyesület jóhírnévhez fűződő személyiségi jogát.
Az ítélet indoklása így fogalmaz: „sem a Meseország mindenkié c. könyvben, sem a felperes tevékenységében nem merült fel pedofília jelensége, arra pedig különösen nem tett még utalást sem [a Labrisz], hogy maga helyeselné vagy legitimálná a gyermekekkel folytatott szexuális aktust. […] a kiadványnak és magának a Labrisznak a pedofíliához hasonlítása olyan súlyosan sértő, indokolatlanul bántó, dehonesztáló, minden alapot nélkülöző vélemény, amelyet [a Labrisznak] nem kell tűrnie, és amely nemcsak hogy alkalmas arra, hogy a társadalmi megítélését hátrányosan érintse, hanem az ténylegesen be is következett.”
A bíró hozzátette: „Egy ilyen csoport tagjait a legsúlyosabb társadalmi stigmával, a pediofíliával minden alap nélkül illetni olyan sérelmet jelent, amely hatásaiban többszörös, mint az életük során hasonló nehézségekkel nem találkozó embereknek.”