Major Veronika bronzérmes lett női sportpisztolyban

A későbbi harmadik helyezett Major Veronika a női sportpisztoly versenyszám döntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián a chateauroux-i lőtéren 2024. augusztus 3-án. (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

Fotó: Czeglédi Zsolt

Major Veronika bronzérmet nyert a női sportpisztolyosok szombati fináléjában a párizsi olimpián Chateauroux-ban – írta az MTI.

A keszthelyi sportlövő a pénteki alapversenyből olimpiai csúcsbeállítással első helyen jutott döntőbe, majd a szombati fináléban ismét fantasztikusan teljesített és 31 ponttal szerezte meg a harmadik helyet. Major Veronika húsz év után, Igaly Diána (skeet) athéni aranyát követően nyert olimpiai érmet magyar sportlövőként, egyúttal a párizsi magyar csapat hatodik dobogós helyét szerezte meg.